OMIŃ - Komenda niezbędna w dogfrisbee

OMIŃ - Komenda niezbędna w dogfrisbee

Komenda polega na tym, że pies ma za zadanie ominąć Cię z boku, wybiec po drugiej stronie i następnie pobiec za zabawką lub dyskiem. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w komendzie „omiń” jest to, by pupil mijał Cię dokładnie ze strony Twojej dominującej ręki. Dzięki temu uprzyjemnisz swojemu czworonogi całą zabawę, ponieważ jeśli jesteś praworęczny i pies ominie Cię z prawej strony, to przy wyrzucie zabawki — frisbee lub piłeczki — wzrok pupila będącego przy kole cały czas będzie podążać za Twoją ręką. Komenda „omiń” to masa zabawy, jednak nauka poprawnego jej wykonywania wymaga nieco praktyki.

Od czego należy zacząć?

  1. Od smakołyków, które trzymaj w obu dłoniach. Najistotniejsze jest przyzwyczajenie psa do podążania za ręką tak, by nieprzerwanie za nią szedł i następnie wyjadał swój przysmak jeden za drugim.

  2. Naucz czworonoga tego, że w obu zaciśniętych dłoniach kryją się smakołyki, ale to od Ciebie zależy, za którą ręką podąży. Oznacza to, że na początku pupil idzie za pierwszą, przykładowo prawą dłonią, by następnie szybko przenieść smakołyk do lewej. Dzięki temu będziesz mieć kontrolę nad zachowaniem swojego psiego towarzysza.

  3. Naucz psa podążania za ręką wokół Twoich nóg. Jeżeli jesteś praworęczny, możesz zacząć od lekkiego nabiegu na Twój prawy bok i zawołanie czworonoga „do ręki”. Jeśli z rozpędu przekroczył linię Twoich nóg, poproś go następnie o przejście na drugą rękę i okrążenie Cię z prawej strony.

Przejdź do komendy „omiń”

Jeżeli przygotowania przeszły pomyślnie, możesz dodać komendę „omiń”. Poproś pupila o podążanie za Twoją ręką i następnie wypowiedz polecenie — jeśli czworonóg obejdzie Cię, daj mu w nagrodę smakołyk. Dąż do sytuacji, w której czworonóg omija Cię z prawej strony i wybiega z lewej w celu uzyskania przysmaku lub zabawki.

Następnie musi on wiedzieć, że należy wybiec do przodu za piłeczką. Jeśli pies jest w odpowiednim wieku, możesz podłożyć pod zabawkę frisbee, a potem rzucić ją w stylu backhand lub roller, aby przyniósł ją z powrotem. Wiedz jednak, że zwrócony przodem do Ciebie pupil, raczej nie dogoni dysku, dlatego poczekaj, aż Cię ominie, bo będzie on mieć wtedy odpowiednią prędkość.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium