MAŁY PIES - Jak wybrać dysk Frisbee?

MAY PIES — Jak wybrać dysk Frisbee?

Właściciele czworonogów, którzy chcą stworzyć unikalną więź ze swoim zwierzakiem, bardzo często decydują się na różnego rodzaju aktywności. Jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu z psem jest dog frisbee. Jeżeli jesteśmy w tej dziedzinie osobami początkującymi, warto jest się nieco bardziej zagłębić. Podstawą tej aktywności jest bowiem dysk, który powinien być wybrany w odpowiedni sposób. Istotną rolę odgrywa tutaj stan fizyczny oraz rozmiar naszego czworonoga. Zatem, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru dysku do frisbee dla małego psa?

Na początek warto wiedzieć, że nie każdy mały pies będzie potrzebował rozwiązań o mniejszych rozmiarach. Bardzo często zdarza się, że nawet niewielkich rozmiarów czworonogi doskonale radzą sobie z dyskami o standardowej wielkości. Jeżeli jednak dojdziemy do wniosku, że nasz pupil potrzebuje specjalistycznego rozwiązania, warto rozważyć kilka z dostępnych na rynku opcji.

  1. Hero discs — występuje kilka małych wariantów, które można dostosowywać do preferencji swoich oraz swojego psa. Niektóre z nich są śliskie, z kolei inne charakteryzują się większą przyczepnością. Najważniejsza jest jednak ich średnica, która wynosi 215 mm.
  2. Hero Supersonic — do rzutów dystansowych, często odbywających się przy silnym wietrze, polecamy wybrać dyski Hero Supersonic, które występują w wariantach Candy oraz Taffy, a ich średnica wynosi 215 mm. Są elastyczne i miłe w dotyku.
  3. Hero Atom — są to dyski o średnicy 185 mm. Występują w trzech rodzajach — Soft, Taffy i Firm — które różnią się od siebie przede wszystkim twardością oraz wytrzymałością.
  4. Hero Pup — są to rozwiązania zdecydowanie najmniejsze, których średnica wynosi 120 mm. Tego typu małe warianty wykorzystywane są przede wszystkim przez właścicieli najdrobniejszych czworonogów. Nie są zbyt wytrzymałe, dlatego warto zaopatrzyć się w większą ich ilość.

Niezależnie od wybranego rozwiązania, zawsze warto zwracać uwagę na to, jak Twój mały pies radzi sobie z poszczególnymi rozwiązaniami. Jeżeli dysk wypada podczas chwytu bądź też Twój pupil najzwyczajniej się o niego potyka, warto spróbować z mniejszymi wariantami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium