FRISBEE dla szczeniaka – jak je wybrać?

FRISBEE dla szczeniaka – jak je wybrać?

Szukając jakichkolwiek akcesoriów, miej na względzie to, czy Twój pupil jest gotowy na zabawę nimi, co dotyczy zwłaszcza młodszych psów. Wiele ludzi kupuje frisbee dla szczeniaka nawet przed ukończeniem przez niego 12 miesiąca życia, co jest ogromnym błędem. Jesteś ciekaw, dlaczego? Odpowiedź na to pytanie poznasz w tym artykule!

Frisbee dla szczeniaka musi być dostosowane do wieku psa

Jeśli masz dziecko, to na każdym kroku upewniasz się, czy dana zabawa jest dla niego bezpieczna. To samo tyczy się zwierząt. Dlatego zakup frisbee powinien mieć miejsce wtedy, kiedy Twój szczeniak ma wykształcony aparat ruchu, czyli wszystkie stawy, mięśnie oraz kości.

Dolna granica to mniej więcej 12–15. miesiąc życia. Młodsze psy dopiero się rozwijają, dlatego ich ciało nie jest gotowe na gonitwy, skręcania, skoki i inne obciążające ruchy, choć pierwsze próby związane z zabawą z latającym dyskiem, możesz zacząć w 9. miesiącu życia zwierzęcia. Pamiętaj jedynie, by były to krótkie i spokojne aktywności.

Zwróć uwagę na parametry frisbee dla szczeniaka

Jeżeli nie masz pewności, czy ciało Twojego psa jest dobrze rozwinięte, możesz zdecydować się na przeprowadzenie odpowiedniego badania u weterynarza. Dopiero wtedy, będziesz mógł pomyśleć nad zakupem frisbee dla szczeniaka.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium