Czym jest Dog Frisbee i jakie ma zasady?

Czym jest Dog Frisbee i jakie ma zasady?

Aktywność realizowana przez sport jest bardzo ważnym aspektem życia każdego psiaka. Istnieje wiele różnych konkurencji dla czworonogów, jednak to dog frisbee, w odmianach dartbee i time trial to jeden z najbardziej skutecznych i rozpoznawalnych psich sportów. Polega on na rzucaniu na konkretną odległość oraz wysokość przeznaczonym do tego dyskiem, który przez naszego zwierzaka jest łapany w efektywnym skoku. Jak zacząć z dog frisbee? Wspólną przygodę powinno się inicjować stopniowo. Twój piesek musi odczuwać z tego przyjemność i frajdę.

Co powinieneś wiedzieć o dog frisbee?

Ten konkretny psi sport jest z założenia bardzo prosty. Zadaniem pieska jest złapanie rzuconego przez człowieka dysku i oddanie mu go. Co istotne, na rzecz tej aktywności osobę rzucającą dysk nazywa się handlerem. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że frisbee i dartbee są bardzo zbliżone do aportowania. Jednak podczas zabawy z dyskiem, istotna jest nie tylko wyćwiczona przez pieska umiejętność aportowania, ale również jego skoczność i uważność.

Należy mieć na uwadze fakt, że wspominany sport nie sprawdzi się w przypadku każdego psiaka. Od razu zaznaczmy – nie chodzi o rasę zwierzaka, a o jego formę i kondycję. Dog frisbee, a przede wszystkim odmiana time trial jest czynnością bardzo intensywną, która wymaga od pieska dobrej dyspozycji fizycznej. Z tego właśnie powodu musisz wiedzieć, że nie jest to zajęcie dla wszystkich.

Początki z dog frisbee

Zaleca się, aby rozpocząć przygodę pod okiem profesjonalistów. Niemal w każdym większym mieście regularnie organizowane są spotkania z trenerami, pod których czujnym wzrokiem Twój piesek może stawiać pierwsze kroki w tym sporcie, a także poznać konkurencje time trial czy dartbee. Wykwalifikowany specjalista będzie w stanie ocenić kondycję oraz potencjał zwierzaka, a także skorygować Twoje rzuty jako handlera. Z początku bardzo ciężko jest dostrzec błędy, jeśli sam nie jesteś wystarczająco doświadczony.

Dog frisbee to sport jak wszystkie inne. W nim również istnieje kilka dyscyplin. Są to między innymi:

  • Long distance,
  • Freestyle,
  • Time trial,
  • Dog dartbee,
  • i wiele innych.

Każda z odmian polega na rzucaniu dysku, różnią się jednak szczegóły. Przykładowo, time trial polega na rzucaniu dysku dwukrotnie na odległość 20 metrów. W tym przypadku wygrywają handler oraz zwierzak, który powróci ze złapanym po raz drugi dyskiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium