Chwyt lecącego frisbee — naucz psa w pięciu krokach

Chwyt lecącego frisbee — naucz psa w pięciu krokach

Kluczem do sukcesu jest łapanie, motywowanie, rzucanie, wypowiadanie odpowiednich komend i nauczanie psa poprzez zabawę. Pamiętaj, że wybrane przez Ciebie miejsce ćwiczeń musi być równe, najlepiej ogrodzone, nieprzylegające do ulicy i względnie duże.

Złap

Naukę zacznij od smaczków łapanych w locie przez psa. Aby ułatwić sobie zadanie, nazwij czynność — najlepiej catch lub złap. Pamiętaj, że rzucasz smakołyk dopiero wtedy, gdy pupil nawiąże z Tobą kontakt wzrokowy, co będzie oznaczać, że rozumie wypowiadaną przez Ciebie komendę. Z psich przysmaków przejdź do zabawki, by na koniec zastąpić ją materiałowym lub plastikowym dyskiem łapanym przez zwierzę z ręki.

Z motywacji w aport

Jeśli pies czuje się przy Tobie komfortowo, pobaw się z nim w przeciąganie zabawki bez wyrywania jej. Daj wygrać swojemu pupilowi, a następnie zacznij przed nim uciekać, cały czas trzymając i pokazując mu drugi egzemplarz w dłoni i krzycząc przy tym komendę catch lub złap. Pamiętaj, by nie wpychać zwierzęciu zabawki do pyska ani nie używać zbyt ostrych poleceń, ponieważ sprawi to, że będzie on uciekał wraz z akcesorium.

Nauka rzucania

Zanim Twój pies zacznie łapać lecące frisbee, musisz nauczyć poprawnie je rzucać. Kluczowe są moment, kierunek, rotacja, wysokość i precyzja. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów lub poradników dostępnych w Internecie. Warto to zrobić, ponieważ możesz w ten sposób dowiedzieć się wielu rzeczy nie tylko na temat dogfrisbee, ale też ultimate czy disc golf.

Omiń

To prosta, ale ważna umiejętność. By poprawnie ją wykonać, Twój pupil musi mieć odpowiednią prędkość początkową, dlatego naucz do omijania Ciebie, a następnie wybiegania przed siebie. Jeśli jesteś prawo- lub leworęczny pokaż psu, by ominął Cię odpowiednio z prawej bądź lewej strony. Dzięki temu zwierzę będzie mogło obserwować wyrzut dysku, jednocześnie biegnąc.

Zabawa we frisbee

Opanowałeś powyższe kroki? Pora na zabawę we frisbee! Postaraj się, by pierwsze rzuty były krótkie i łatwe do złapania. Po słowie omiń powiedz catch lub złap i rzuć dysk przed siebie na tyle krótko, by pies mógł bezproblemowo złapać go do pyska. Bądź cierpliwy i konsekwentny, dlatego, jeśli mu się to nie uda, cofnij się do poprzednich kroków, aby Twój pupil nie frustrował się niepowodzeniami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium